Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Piri Reis Kitab-ı Bahriye

19.900,00 TL
11.07.2024 tarihine kadar kargoda

Piri Reis Kitab-ı Bahriye

Özet:

Sene 1527… Akdeniz Türk Gölü haline gelmek üzere… 1538 Preveze Deniz Zaferi öncesi. İhtiyacı hisseden Piri Reis Akdeniz’de alınan ve alınacak tüm sahillerin kılavuzunu hazırlayarak Kanuni Sultan Süleyman’a sunuyor. Piri Reis tüm denizcilik tecrübesini ilmi bir şekilde haritalara aktarırken denizde olan herkeste olması gereken denizci öğretisini, felsefesini de “Kutadgu Bilig” tadında aktarıyor. Hazırladığı Akdeniz Kılavuzu bugün dahi kullanılabilir faydalı detaylara ve doğruluğa haiz olması eserin ne kadar akademik olduğunu gözler önüne seriyor.
Her denizcinin, her tarih severin masasının üstünde olmasını isteyeceği eserin grafik tasarımı yüzlerce harita ile ve üzerindeki tasvirlerle görsel bir şölen sunuyor. 
Eser; Akdeniz ve çevresindeki denizler, kıyılar, adalar, geçişler, körfezler ve limanlar hakkında bilgiler verir. Kılavuz niteliğinde olan bu eşsiz eser sadece Osmanlı imparatorluğu için değil, dünya denizcilik tarihi için de büyük öneme sahiptir. Eser, Türkçe olarak basılacak olup, özel kutusu ve çantasıyla meraklılarını bekliyor.

ÖN SATIŞTA

Benzer & Son Bakılanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.