Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Constantinople And Its Environs

4.900,00 TL
11.07.2024 tarihine kadar kargoda

Atatürk'ün Hatıra Defteri 

Özet:

Mustafa Kemal Atatürk'ün çeşitli ziyaretler ve misafirler tarafından imzalanan hatıra defterlerini içeren bir derlemedir. Kitap, Atatürk'ün Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki ziyaretleri sırasında kendisine sunulan hatıra defterlerini ve bu defterlere yazılan mesajları içerir. Atatürk'ün şahsiyeti, liderliği ve halkla olan ilişkilerini yansıtan bu mesajlar, dönemin sosyal ve siyasi atmosferini de yansıtır. Kitap, Atatürk'ün devlet adamı olarak popülerliğini ve halk arasındaki saygınlığını gösteren önemli bir tarihsel belgedir.

 
 
 
 

 

CONSTANTINOPLE AND ITS ENVIRONS
 

Robert Walsh tarafından kaleme alınan "Constantinople And Its Environs" adlı bu özel eser, Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul'un ve çevresinin görsel bir keşif yolculuğuna davet ediyor. Ünlü gravür sanatçısı Thomas Allom'un 1838 yılında çizdiği 97 muhteşem gravürüyle zenginleştirilmiştir.

Birbirinden kıymetli, elle renklendirilmiş 97 adet Türkiye gravürünün yer aldığı kitabın metinlerini, uzun yıllar İstanbul’da yaşamış olan Robert Walsh yazdı. İstanbul’un çeşitli görünümlerinin bulunduğu eserde Bursa, Manisa, İzmir, Efes, Bergama ve Pamukkale gibi tarihin önemli antik kentlerinin gravürleri de yer alıyor.

Allom'un çizimleri, İstanbul'un o dönemdeki görkemini ve tarihini yansıtan detaylarla doludur. Her bir gravür, İstanbul'un tarihi yapılarını, boğaz manzaralarını ve günlük yaşam sahnelerini canlı ve etkileyici bir şekilde sunar. Kitabın sayfalarını çevirirken binalar, manzaralar, insanlar arasında kaybolacak; kahvehane, mezarlık, harem, hamam, kilise, cami gravürleri ile dönemin sosyal ve kültürel hayatından kesitler izleyeceksiniz.

Demirören Yayınları tarafından İngilizce olarak 500 adet ile sınırlı sayıda basılan , VİP kutulu, pelurlu ve özel çantalı olarak sergilenen eşsiz bir Özel Koleksiyon Eserdir. 
Kitap Adı:Constantinople and Its Environs
Yazar:Robert Walsh Gravürler, Thomas Allom
Yayınevi:Demirören Yayınları
Hamur Tipi:Kuşe
Sayfa Sayısı:219
Ebat:31 x 41
İlk Baskı Yılı:2023
Baskı Sayısı:1. Basım
Dil:İngilizce
Barkod:9789944264440

 

Benzer & Son Bakılanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.